Aktuality

Otevíráme zjara!

Vážení návštěvníci,

v neděli 7. listopadu skončila návštěvnická sezóna 2021, která byla mimořádná – od dubna do konce října vás přišlo téměř 51 600!

Touto dobou začínají práce na opravách chodníků a cest, renovujeme leknínové jezírko, musíme alespoň částečně odstranit padlý dub z Černého rybníka, nebo vysázet několik set keřů v rámci plánovaných rekonstrukcí výsadeb. Byly zlikvidovány starší pokusné plochy v blízkosti dětského hřiště a v okolí bambusů za rybníkem. Probíhají také probírky suchem poškozených porostů na Rizovce a ošetření stromů (ořezání suchých větví) v celém areálu. Pro sezónu 2022 jsme již vysadili 150 odrůd tulipánů v pěti skupinách, zatím největší soubor, ale také 18 odrůd drobnokvětých „skalkových“ narcisů do nádob, přesadili, roztřídili a rozšířili kolekce modřenců a botanických tulipánů. Vysadili jsme 70 odrůd orientálních lilií do nádob a pro podzimní výstavu jiřinek jsme zajistili 170 odrůd jiřinek ze světového šlechtění, ale také několik desítek průhonických odrůd, které vyšlechtili naši kolegové ve výzkumném ústavu. U hlavního vstupu plánujeme v příštím roce umožnit samoodbavování vstupenek, předem zakoupených na internetu, aniž by jejich držitelé museli stát frontu u pokladny.

Děkujeme Vám za přízeň, která Dendrologické zahradě vynesla pěkné hodnocení jak na portálu mapy.cz (4,7 hvězdiček), tak na Google mapách (4,8 hvězdiček). Doufáme, že nám náklonnost zachováte a že si k nám najdete cestu i v příští sezóně!