Přírodovědné tábory 2023

Letos opět chystáme pro vaše děti příměstské tábory plné her, tvořivých dílen, pokusů, zkoumání a dobrodružství v areálu Dendrologické zahrady. Můžete se těšit na přírodovědný tábor pro děti v 1.-5. třídě a logicko-herní tábor pro děti v 3.-8. třídě.

Program

1.- 5. třída (přírodovědný tábor)

Hlavní náplní programu bude objevování zákoutí zahrady. Od lovení potápníků v mokřadu, přes poznávání bylinek a koření, stromů z celého světa, až po chytání motýlků na louce. Také pro děti máme připraveno mnoho biologických (týmových) her, u kterých si vyzkouší práci terénního biologa. Mimo trávení času venku se mohou těšit na dílničky (vyrobí si např. vlastní fotoalbum z tábora) a přírodovědné minipřednášky.

3.- 8. Třída (logicko-herní tábor)

Pro děti, které rády řeší logické hlavolamy, hádanky a hry, máme připravený pestrý program. Mohou těšit na všechno možné od deskových her, přes stavebnice, ze kterých si mohou postavit autíčko nebo svůj oblíbený elektrický obvod (lego, boffin, spintronics), až po minipřednášky a hádanky z chemie, matiky či fyziky. K tomu budeme hrát týmové hry, a protože jsme v krásné zahradě, nebude chybět ani venkovní program.

Naše hodnoty

Hlavní pro nás je, aby si děti tábor užily a abychom vytvořili podnětné prostředí, ve kterém se nebudou nudit. Proto máme připraveno mnoho her a aktivit, ale to, co nakonec děláme, přizpůsobujeme dětem, které přijedou. Sejde-li se parta, která ráda chytá zvířátka, chytáme zvířátka. Mají-li děti radši dílničky, děláme víc dílniček. Je-li to půl na půl, tak děti rozdělíme tak, aby všichni dělali to, z čeho mají největší radost. Pokud nějaká aktivita děti nezaujme, vymyslíme společně alternativní program. Určitě nebudeme děti nutit do dělání něčeho, co nebudou chtít. Zahrada je plná zajímavých a krásných míst, takže pro každého se najde něco super zajímavého!

Kdo pro Vás tábor připravuje

Tábor organizují Richard Veselý (student University of Cambridge), Anna Krygiel (studentka PřF a PedF, Univerzita Karlova) a Jitka Štumpová. Anna s Jitkou milují přírodu a všechny její krásy. Dlouhodobě se zabývají tvorbou a organizací biologických vzdělávacích programů a táborů (Fluorescenční noc, tábory Přírodovědecké fakulty UK, Věda nás baví a další). Ríša je nadšený chemik, který rád přednáší na všelijaká přírodovědná témata.

Základní informace

Přírodovědný tábor

Stáří dítěte:

1.-5. třída

Turnusy:

10.-14. 7. 2023

21.-25. 8. 2023

Logicko-herní tábor

Stáří dítěte:

3.-8. třída

Turnusy:

17.-21. 7. 2023

Společné informace

Začátek dne:

8:00

Konec dne:

17:00

Sraz a vyzvednutí dětí:

Návštěvnické centrum Dendrologické zahrady

Cena zahrnuje:

odborný dozor, stravu (2 x svačina a 1x oběd), celodenní pitný režim, program a odměny

Cena za 1 turnus:

5 490 Kč / 1 turnus

Cena za 2 turnusy:

9 990 Kč / 2 turnusy (přírodovědný a logicko-herní tábor)

Tábor můžete zaplatit poté, co vám potvrdíme volné místo.
Váš zaměstnavatel Vám může přispět na účastnický poplatek. Na tuto možnost se prosím u něj informujte. Potvrzení o přihlášení Vašeho dítěte na tábor Vám rádi vydáme. Fakturu pro Vašeho zaměstnavatele vystavíme na základě jeho písemné objednávky s uvedením jeho adresy a IČO, jména dítěte, popř. bankovního spojení.

Přihlašování a kontakt

Přihlásíte se vyplněním formuláře, který naleznete na odkazu níže:

https://cambridge.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0TkZohICabJyosK

V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na Richarda Veselého na tel.č. 606 160 151 nebo email risa.ves@gmail.com

Dětský tábor
Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.