Menu
Otevírací doba dnes: 09:00–17:00
Děti se u nás mohou zabavit na dětském hřišti – v pirátské vesnici od firmy Prologis. Najdou tu velkou loď Pintu, potápějící se koráb Neptun, pirátskou chatrč u stromu či tunel vedoucí do bludiště, nechybí ani houpačky a skluzavky.
Všechny atrakce jsou vyrobeny z akátového dřeva a jsou doplněny lanovými prvky. Pro odpočinek a případnou svačinu jsou k dispozici piknikové stoly s lavičkami.
Hřiště je přístupné pouze dětem do 12 let, resp. do 50 kg. Není budováno na větší zátěž. Respektováním tohoto pravidla chráníte bezpečí svých dětí!
Pokud dětské hřiště, herní prvky a vybavení jsou poškozeny či ve stavu, který brání jejich užívání, je případný vstup na vlastní nebezpečí uživatele.
Uživatelé dětského hřiště jsou povinni řídit se ustanoveními provozního řádu, dodržovat pravidla
slušného chování a dbát na pořádek, čistotu a bezpečnost.
Za úmyslné poškození dětského hřiště dítětem nebo škodu vzniklou nerespektováním provozního řádu nese odpovědnost v plné výši dohlížející dospělá osoba.
Pokud se setkáte s poškozováním zeleně nebo vybavení hřiště, oznamte to prosím neprodleně Městské policii – telefon 267 750 129 a odpovědnému pracovníkovi provozovatele, zajistíte tím větší bezpečnost pro své dítě.
Provozovatel provádí pravidelnou kontrolu a údržbu hřiště. Pokud zjistíte nějakou závadu, hlaste ji laskavě v pokladně zahrady, aby mohla být včas zjednána náprava.
Děkujeme Vám, že návštěvní řád dodržujete.
Dendrologická zahrada
Za dálnicí 146
252 43 Průhonice
GPS souřadnice: 50.0069428N, 14.5616244E
Autobusy: 385, 363, 328 (Praha-Opatov)
Pokladna: 605 205 959 (jen v provozní době)
Prodejna rostlin: 605 206 738
Dendrologická zahrada je výzkumným a pokusným pracovištěm Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, veřejné výzkumné instituce. Byla založena za účelem soustřeďování a uchovávání sbírek rostlin, jejich dokumentace a studia, s důrazem na využití jednotlivých druhů v sadovnické a krajinářské tvorbě. Svou činností v oblasti taxonomie, ochrany rostlin, vzdělávání a osvěty naplňuje poslání klasické botanické zahrady, které navíc rozšiřuje ještě o výzkumné aktivity v širší sféře tvorby životního prostředí.