Menu
Otevírací doba dnes: 09:00–18:00
V rámci naší činnosti spolupracujeme také s řadou dalších subjektů. Jde jednak o jiné výzkumné instituce, orgány státní správy, ale také soukromý sektor a média. Níže naleznete více informací o našich aktivitách.
Spolupráce se rozvíjí zejména s výzkumnými týmy kulturní krajiny a sídel či šlechtění a pěstebních technologií. Některé výzkumné pokusy jsou umístěny v zázemí zahrady, jiné však jsou naopak součástí trvalých expozic, přístupných návštěvníkům, kteří z nich mohou čerpat inspiraci pro vlastní zahradnickou činnost.
Nejvýraznější výzkumnou aktivitou v areálu zahrady jsou v posledních letech experimentální výsadby trvalek, které jsou v průběhu celé vegetační sezóny centrem pozornosti návštěvníků. V blízkosti hospodářského zázemí je situován pokus zaměřený na využití substrátů pro střešní zahrady.
Podívejte se na seznam odkazů na naše spřátelné či spolupracující organizace.
S finanční podporou Státního fondu životního prostředí jsme realizovali 2 projekty:
Regionální operační program pro Střední Čechy poskytl dotaci na zbudování 2 projektů.
Průhonicemi na kole
Projekt financovaný z dotací na zbudování cyklostezek, které vedou také kolem naší zahrady.
Nový informační systém v Průhonickém parku
Svými připomínkami a odborností jsme s podíleli také na výrobě nového informačního systému v Průhonickém parku.
Projekt QI112A138 Lokální identita zeleně venkovských sídel byl řešen v letech 2011–2014 s podporou Národní agentury pro zemědělský výzkum (NAZV) Ministerstva zemědělství ČR.
Dendrologická zahrada
Za dálnicí 146
252 43 Průhonice
GPS souřadnice: 50.0069428N, 14.5616244E
Autobusy: 385, 363, 328 (Praha-Opatov)
Pokladna: 605 205 959 (jen v provozní době)
Prodejna rostlin: 605 206 738
Dendrologická zahrada je výzkumným a pokusným pracovištěm Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, veřejné výzkumné instituce. Byla založena za účelem soustřeďování a uchovávání sbírek rostlin, jejich dokumentace a studia, s důrazem na využití jednotlivých druhů v sadovnické a krajinářské tvorbě. Svou činností v oblasti taxonomie, ochrany rostlin, vzdělávání a osvěty naplňuje poslání klasické botanické zahrady, které navíc rozšiřuje ještě o výzkumné aktivity v širší sféře tvorby životního prostředí.