AktualitySlider

Konec sezóny 2023

Publikováno

Vážené návštěvnice a návštěvníci,
Děkujeme Vám za přízeň i nečekaně velkou návštěvnost nedělního „Zavírání zahrady“ s lampionovým průvodem. Děkujeme tanečnicím z ATSDOMINO i artistkám z FANTASTIC-ART s jejich okřídleným i ohňovým tancem. Zahradu jsme pro tuto sezónu uzavřeli v 18:30 a již v pondělí 30. října začínají přípravy na novou sezónu.
Nejprve nasázíme 18 000 cibulek tulipánů ve 190 odrůdách kvetoucích od konce dubna do poloviny května. Do záhonů trvalek vysadíme téměř 100 kg drobných cibulovin. V rámci rekonstrukcí trvalkových záhonů zaměřených na soudobé technologie již pracujeme na obnově ploch o výměře 470 m2, kde bude vysazeno cca 5 000 ks sazenic. Čeká nás také výsadba 120 vzrostlých sbírkových pěnišníků do porostu borovic u Křeslic. Připravujeme rekonstrukci asi 350 m mlatových chodníků a 300 m asfaltové komunikace. V pátek za deštivého počasí se již brousily nože, nůžky, pily i pilky pro průklesty, probírky, likvidaci náletových dřevin a vyřezávání suchých větví.
Těšíme se na Vás opět od úterý 25. března 2024. Zveme Vás již tradičně na předjarní prohlídky narcisů a drobných cibulovin, sbírek sakur kolem 10. dubna, okrasných jabloní, šeříků a tulipánů v první dekádě května, rododendrony kolem 20. května, voňavé historické růže na začátku června, seté záhony letniček a bohatý sortiment jiřinek a vřesů pro letní měsíce.
Za celý kolektiv zahradníků, kteří o zahradu pečují, Vám přejeme pěkný zbytek podzimu, klidné vánoce a pěkně zasněženou zimu.